BMS هتل

به متخصصان «گلستان تاسیسات» برای هوشمند سازی هتل اعتماد کنید.

«جهت ثبت درخواست خود با شماره تلفن 7966567-0911 تماس بگیرید و یا در شبکه های مجازی برایمان پیغام بگذارید.»

شرکت گلستان تاسیسات ، در مبحث هتل داری جهت رضایت مشتری و ایجاد محیط آرامش بخش در هتل ها ، سیستم هوشمند ویژه هتل را طراحی نموده است.  این سیستم هوشمند به صاحبان هتل این قابلیت را می دهد که با استفاده از یک مانیتور لمسی در اتاق کنترل یا ریموت کنترل ، کلیه چراغهای اتاقها و مشاعات ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی کل هتل ، درب اتاقها و … را مدیریت نماید.
با این روش در صورت خالی بودن اتاقها سیستم برقی ( بجز وسایل ضروری مانند یخچال ) خاموش شده و از اتلاف انرژی جلوگیری میکند و به محض ورود فرد به اتاق روشن می گردد. مزیت عمده استفاده این روش یکپارچه بودن آن است . به این معنی که با یک دستگاه مرکزی علاوه بر اطلاع و مدیریت وضعیت چراغها ، درب اتاقها ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی ، میتوان سیستم های امنیتی مانند نظارت تصویری ، حریق ، نشت گاز ، سرقت را نیز به این سیستم متصل کرد تا از نظر امنیت هتل محیط مناسبی را جهت رفاه مشتریان ارائه دهد. در حالت پیشرفته میتوان یک مانیتور لمسی در هر اتاق تعبیه کرد و مسافران با استفاده از آن کلیه نیازهای خود را برطرف کنند.
این نیازها می تواند از کسب اطلاع از اماکن دیدنی، آدرس و نحوه مراجعه به آنها گرفته تا درخواست سرو چاي و یا دستور تمیز کردن اتاق، روشن و خاموش کردن لامپهاي اتاق در حالتهاي تعریف شده را شامل شود. در این سیستم مسافرین براي حصول به درخواست خود نیازي به مراجعه حضوري یا تلفنی به پذیرش ندارند، تنها کافی است بر روي مانیتور لمسی درون اتاق خود قسمت مربوطه را لمس نمایند تا بلافاصله درخواست آنها بر روي مانیتور پذیرش به نمایش در آمده و به آن پاسخ داده شود. این درخواستها در سیستم ثبت می شوند و توسط مسئول پذیرش قابل پیگیري است.
در این هتل هیچگاه کسی به دلیل ملیت و زبان خود براي دریافت سرویس دچار مشکل نخواهد شد چرا که، در بدو ورود به هتل و درج اطلاعات وي توسط پذیرش، کلیه متون و نوشته هاي موجود برروي مانیتور لمسی به یکی از زبان هاي بین المللی و به صورت گرافیکی به نمایش در خواهد آمد. با این سیستم براي روشن و خاموش نمودن چراغها، باز و بسته کردن پرده ها، قفل کردن درب به منظور عدم مزاحمت دیگران، درخواست کمک از پذیرش و…. نیازي به حرکت نمودن حتی از روي تخت خواب نخواهید داشت.میهمانان از داخل اتاق خود می توانند از منوهاي صبحانه، ناهار و شام مطلع شده و نیز درباره محتویات، نحوه طبخ، میزان کالري، تصویر غذاي آماده شده و قیمت آن اطلاعات لازم را کسب کنند. مسئولین هتل دیگر نیازي به نصب اطلاعیه ها و دستورالعملهاي مختلف ندارند زیرا تمامی آنها بر روي مانیتور اتاقها به زبان هاي بین المللی قابل نمایش می باشد.
در این حالت از پذیرش به اتاق هاي تک تک میهمانان می توان پیامهایی را به صورت متن جهت یادآوري، هشدار و یا پیغام ارسال نمود. و به محض ورود فرد به اتاقش به زبان خودش به او خوشامدگویی شده یا موزیک کوتاهی را برایش پخش می کنند.
از طریق مانیتور لمسی نصب شده در کنار تخت خواب میهمان، درخواستهاي میهمان (مانند سرو چاي، قهوه، نسکافه و…..) براي پذیرش ارسال شده و نیز امکان قراردادن پیام از طریق پذیرش براي میهمان نیز وجود دارد.در صورتی که میهمان به هر دلیل نیازي به کمک داشته باشد می تواند با لمس مانیتور مورد نظر، یا فشردن “کلید هاي نیاز به کمک” که در قسمتهاي مختلف اتاق مانند سرویس ها، کنار تخت خواب و نزدیک درب ورودي تعبیه می گردند، پذیرش را مطلع نماید. در این هنگام علاوه بر این که بر روي مانیتور پذیرش شماره اتاق و درخواست کمک نقش می بندد، چراغ قرمز چشمک زنی جلوي درب اتاق روشن می شود. در صورت نیاز می توان در جاهاي مشخصی پیام صوتی یا آژیري را به صدا درآورد.
میهمان همچنین می تواند درخواستهاي معمول خود مانند درخواست نظاف اتاق، درخواست خشک شویی،درخواست تماس از پذیرش و درخواست مزاحم نشوید را ازطریق همین مانیتور به سادگی به پذیرش منتقل نماید البتهبه محض صدور هر یک از این درخواست ها چراغهاي که به منظور نمایش آنها با رنگهاي مختلف در بالاي درب اتاق نصب شده است روشن خواهد شد و تا زمان پاسخگویی به آنها با رنگهاي مختلف در بالاي درب اتاق نصب شده است روشن خواهد شد و تا زمان پاسخگویی به درخواست مربوطه روشن خواهد ماند.
میهمان درخواست خود جهت حضور پرسنل هتل براي شستن لباسها را به پذیرش و خانه داري ارسال می نماید و چراغ مربوطه نیز در بالاي درب ورودي اتاق وي روشن خواهد شد. در این صورت کارت پرسنل خانهداري هتل براي باز شدن درب این اتاق فعال خواهد بود.
درخواست تمیز نمودن اتاق براي پذیرش و خانه داري ارسال میشود و چراغ مخصوص در بالاي درب ورودي اتاق نیز روشن خواهد شد. در این صورت کارت پرسنل خانه داري براي باز شدن درب این اتاق فعال خواهد بود. با لمس قسمت مزاحم نشوید، چراغ مخصوص بالاي درب روشن وکارتهاي خدمه براي باز شدن درب این اتاق غیر فعال خواهند شد و آنها دیگر قادر به باز نمودن درب این اتاق تا زمان حذف انتخاب مزاحم نشوید نمی باشند.
اطلاعات مربوط به مراکز گردشگري و چگونگی مراجعه به آن مکانها بر روي مانیتور لمسی وجود دارد و میهمان میتواند به صورت مصور و نوشتاري در خصوص هر یک از مراکز گردشگري آگاهی پیدا کند. توضیحات نوشته شده همه به زبان مادري میهمان به نمایش درخواهند آمد. دراین قسمت نحوه استفاده از وسایل عمومی و خصوصی براي رفتن به این اماکن، به همراه کروکی و هزینه هر کدام نیز می تواند قرار داده شود.میهمان از طریق مانیتور لمسی می تواند از منوي غذاي آشپزخانه هتل مطلع شده و نیز در مورد هر غذا می تواند نحوه پخت، مواد تشکیل دهنده آن، میزان کالري و هر نوع اطلاعات مورد علاقه اش را همراه با عکس و به زبان خودش مشاهده نماید.در قسمت اطلاعات هتل مانند قوانین جاري، ساعات تحویل دادن و گرفتن اتاق وساعت سرو صبحانه، ناهار، شام همچنین مشخصات هتل مانند شماره تلفنها، آدرس و کروکی، فاصله از فرودگاه و همچنین امکاناتی را که هتل در اختیار میهمانان می گذارد نمایش داده می شود. عکسهایی از قسمتهاي مختلف هتل نیز می تواند در این قسمت گنجانده شود این هتل ها امنیت پیشرفته تری هم دارند. کنترل تردد در آنها با استفاده از کارت های هوشمند انجام می شود و کارت هایی که همه اطلاعات لازم از قبیل مشخصات میهمان، مدت شارژ اتاق، فضاهای مجاز استفاده و … را در خود ذخیره کرده اند، در تمام مدت در اختیار کارمندان است.
سیستم ایمنی هوشمند هم با استفاده از سنسورهای بسیار پیشرفته تمامی خطراتی نظیر آتش سوزی، نشت گاز نشت آب و… را سریعا از طریق تلفن و یا با ارسال پیام کوتاه بر روی موبایل و یا اعلام خطر در صفحه نرم افزار کامپیوتری گزارش می دهد. سیستم امنیتی با داشتن چشم های تشخیص حرکت، سنسورهای مگنتیک در و پنجره، سنسورهای شکسته شدن شیشه و… هر گونه خطری را به اطلاع بخش کنترل می رساند. علاوه بر این با استفاده از دوربین های پیشرفته تمام رنگی میتوان کلیه مجموعه هتل را زیر نظر داشت. و در مواقع لازم به تصاویر ضبط شده لازم دسترسی پیدا کرد.
سیستم صوتی و تصویری هوشمند این هتل ها هم کمک می کند برای بخش های مختلف هتل جذابیت های فراوانی ایجاد شود. به طور مثال میهمان با استفاده از ریموت از داخل اتاق، فیلم یا موسیقی خاصی را از آرشیو هتل درخواست می کند.
از مهمترین توانایی هاي سیستم هاي هوشمند امکان یکپارچه سازي اجزا مختلف ساختمان می باشد که از آن جمله می توان کنترل موتورخانه را برشمرد. تنظیم 24ساعته دماي آب گرم و سرد، اطلاع رسانی به مدیر تاسیسات و مدیر هتل در صورت بروز خطا درعملکرد تجهیزات در هر نقطه از کشور که باشند بدون نیاز به کامپیوتر، تنظیم دماي آب گرم و سرد با توجه به دماي محیط، قابلیت دریافت فرمان از راه دور براي روشن و خاموش کردن موتورهاي الکتریکی، زیاد و یا کم کردن درجه حرارت، نمایش وضعیت جاري تجهیزات متصل به سیستم به صورت جدول وگرافیکی، مدیریت مصرف انرژي در مواقع حضور و یا عدم حضور میهمانان در اتاق از جمله قابلیتهاي سیستم هاي هوشمند می باشد . مزیت مهم سیستم در جهت رفاه مشتریان این است که با یکبار مراجعه به هتل هوشمند ، اطلاعات فرد در سیستم ذخیره شده و در مراجعات بعدي از مشتری به نحو شایسته اي استقبال خواهد شد.

Login

Register